Pünkösdi hétvége

Pünkösd előtti szombaton plébániánk ministránsaival részt vettünk az egyházmegyei ministránstalálkozón, hétfőn pedig a magyarszéki karmelita kolostorban lehettünk örökfogadalmi ünnepen.

Nagy öröm volt részt venni az első egyházmegyei ministránsnapon, amely számos lelki élménnyel és értékes találkozással gazdagított bennünket. A nap során Tölgyesi Dávid atya osztotta meg velünk gondolatait a ministrálás szépségéről és fontosságáról, amelyeket később kiscsoportos beszélgetések keretében tovább mélyíthettünk.

Különösen megérintett Dávid atya története arról a kislányról, aki édesanyjával együtt imádkozta a rózsafüzért. Amikor az édesanya daganatos betegsége miatt már nem volt tudatánál, a kislány továbbra is hűségesen imádkozott mellette, egyedül folytatva közös imádságukat.

Az ebédet követően méta és a foci tették még emlékezetesebbé a napot, majd minden résztvevő hazavihetett egyet a Szentlélek gyümölcseiből, amely emlékeztet bennünket arra, hogy életünkben is törekedjünk ezek megélésére.

A nap csúcspontját a közösen ünnepelt szentmise jelentette. Felemelő látvány volt, ahogy a ministránsok hosszú sora megtöltötte a templomot, kifejezve az egyházmegye közösségének erejét és összetartozását. Hálás szívvel térhettünk haza, lelkileg feltöltődve és új élményekkel gazdagodva.

A ministránsnap nagyon jó élmény volt, találkozhattunk ministránstársainkkal, a kiscsoportos foglalkozáson jobban megismerhettük egymást. Az eseménynek helyet biztosító kaposfüredi plébánia csendes és nyugodt, de tágas környezete segítette az elmélyülést, a kikapcsolódást. A nap fénypontja számomra a szentmise volt, melyen az egyházmegye ministránsaival együtt szolgálhattunk és vehettünk részt. Lezárásként a közös étkezés, és a játékok biztosították, hogy mindenképpen jó tapasztalatokkal és élményekkel telve térjünk haza. Valóban feltöltődés volt számomra a Pünkösdi hétvégére!

Nagy élmény volt részt venni Kaposfüreden a Szentlélek-váró ministráns lelkinapon. A közös programok, csoportbeszélgetések, játékok, valamint a szentmise és az énekes-zenés dicsőítés mind erősítették bennünk a közösségi lelkületet, hogy mindannyian együtt szolgálhatunk Istenünknek a szentmiséken, mindenki a saját plébániáján. Különösen jó volt meghallgatni Tölgyesi Dávid atya előadását a ministrálás lelkületéről, a szolgálat lényegéről.

Nagy megtiszteltetés volt, hogy néhány balatonkeresztúri ministránssal együtt részt vehettünk a Szentháromságról nevezett Anna nővér örökfogadalmán. Az egész szertartás mélyen megrendítő és felemelő volt, hiszen tanúi lehettünk annak, ahogyan Anna nővér véglegesen Krisztusnak és az Egyháznak szentelte életét.

Különösen megható pillanat volt, amikor köszöntötte nővértársait és családtagjait. Ebben a bensőséges pillanatban jól érzékelhető volt az a szeretet és hála, amely végigkísérte hivatásának útján.

Hálásak vagyunk, hogy részesei lehettünk ennek a különleges eseménynek. Egy igazán szép napot tölthettünk együtt imádságban, amely megerősített bennünket hitünkben, és emlékeztetett arra, milyen nagy ajándék Isten hívására igennel válaszolni.

Másodszor is valódi élmény volt számomra a sarutlan kármeliták magyarszéki Kolostorába látogatni. Még sohasem vettem részt eddig örökfogadalmon, nem tudhattam, hogy milyen lesz, de igazán tetszett: a kedves és ismerős légkör, a csodálatos szertartás, a rengeteg szerzetes és apáca különböző rendekből, az élő gregorián, melynek éneklésében, hála Istennek, én is részt vehettem, mind megtették a hatásukat. Nagy öröm volt, hogy tanúja lehettem Anna nővér életének eme csodálatos eseményének. Isten kísérje útján, és minden nehézségben segítse és védelmezze, hogy valóban kész legyen együtt szenvedni Krisztussal, aki őt örökfogadalmakor jegyesévé fogadta! És természetesen a közös agapé után élményekkel feltöltődve utaztam haza ezen a Pünkösdhétfőn, amely szerintem meghatározó emlékként marad meg nekem!

Megható volt részt venni a magyarszéki Sarutlan Kármelita Nővéreknél, Anna nővér fogadalomtételén és az ezzel egybekötött szentmisén. Megtapasztalhattuk, hogy vannak, akik igent mondanak Isten hívására, a Vele való bensőséges kapcsolatra, hogy életükkel a teljes odaadásban Őt szolgálják.