Zarándokúton voltunk

A templom énekkara Zsolt plébános atyánk vezetésével Rózsafűzér Királynéja hónapban október 28-án – Szent Júdás Taddeus – Tádé apostol ünnepén, (aki rokona volt Jézusnak) –  „Oltalmad alá futunk Istennek Szent Anyja”  fohásszal a lelkünkben indultunk útra Csatkára.

Megérkezve a Kegyhelyre plébános atya és a kegyhely gondnoka szeretettel fogadott bennünket. Tartalmasan ismertették a Kegyhely két kápolnájának és a Szentkútnak történetét és ajándék kegytárggyal kedveskedtek. Az Irgalmasság Anyja kápolna a csoda történés helyén épült.  A kegyszobor a kápolnában áll, öltöztetős Máriának hívják, kb 150 öltöztetős ruhája van, az év meghatározott napjain változatos ruhákban öltöztetik. Fő búcsúja szeptember 8-án Kisboldogasszony ünnepén van. A kegykápolnában történt ima meghallgatások, csodás gyógyulások emlékei a falakon elhelyezett hálatáblák. A kegyhelyen remeték éltek, emléküket emléktáblák őrzik.
A másik kápolnát a magyarországi romák építették a híres csatkai Keresztüknek, amelyet az első vatikáni zarándoklatukra magukkal vittek. A fakeresztet először Szent II. János Pál pápa részesítette apostoli áldásban, majd Ferenc pápa is megáldotta. Sajnos ezt a Keresztet nem tudtuk megnézni, mivel éppen Veszprémben volt. A csatkai Kegyhely a cigányság fő zarándokhelyévé vált.
A Kegytemplomban Zsolt plébános atyánk szentmisét mutatott be, melynek keretében köszöntöttük a Szűzanyát, és kéréseinket az oltárra helyeztük. A szentmise végeztével a Szentkúthoz mentünk, melyből szinte állandóan folyik a víz. A búcsúsok szerint a a csatkai Szentkút forrás vize testi-lelki gyógyulásokra jó. Kegyelmekkel feltöltődve köszöntünk el a Szűzanyától és kértük anyai támogatását.

Következő úticélunk Zirc. Itt közös ebéden vettünk részt. Tartalmas idegenvezetéssel megtekintettük a Zirci Ciszterci Apátságot, ahol jelenleg 8-11 szerzetes él. A ciszterciek főünnepe Szent Bernát napja. Védőszentjük Szent Bernát, akit nagyhatású szónoklataiért „mézajkú doktor”-nak neveztek. A templom az apátság alapításának 800 éves évfordulóján basilica minor címet kapott a pápától. A zirci Bazilika ritka érdekessége, hogy két orgonája is van: A nagy orgona és a szentélyben lévő karorgona. Kórusunk a templom védőszentjének Nagyboldogasszony tiszteletére elénekelte a Boldogasszony Anyánk ősi himnuszunkat.

Haza felé indulva Balatonfüreden megtekintettük a két tornyú „vörös” vagy „piros” templomként emlegetett Krisztus Király tiszteletére felszentelt római katolikus templomot. A templom plébánosa János Atya szeretetvendégséggel fogadott bennünket. Ismertette a templom történetét. Oltárképe az Utolsó Vacsorát ábrázolja.  Keresztelő Szent János diófából faragott emléke pedig a felolvasó állványon található.

A szép tartalmas napunkért elsősorban hálát és köszönetet a Jó Istennek kell mondanunk, Zsolt plébános atyánknak a szervezésért, buszsofőrünknek a balesetmentes vezetésért.

Hitünkben megerősödve érkeztünk haza.

                                                            Balatonkeresztúri Szent Kereszt Felmagasztalása

                                                                                                  énekkar tagjai